BARDZO DOBRY PIERWSZY DZIEŃ TURNIEJU

W dniach 7-8 stycznia 2017 na hali Centrum Turystyczno - Sportowego w Nowej Rudzie odbywa się dwudniowy halowy turniej piłki nożnej rocznika 2006 ( U-11 ) upamiętniający postać tragicznie zmarłego w 2013 piłkarza Radosława Druciaka . Organizatorem zawodów jest wrocławski klub FC Academy , który zaprosił 18 zespołów z całej Polski , a udział wzięły między innymi : Pogoń Szczecin , Górnik Zabrze , GKS Katowice , Motor Lublin , GKS Bełchatów czy FK Hradec Kralowe . Wszystkie startujące drużyny zostały podzielone na na trzy grupy , które rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym . Zespoły zajmujące miejsca 1-2 w drugim dniu zawodów zagrają w Lidze Mistrzów , 3-4 w Lidze Europy , a zajmujące miejsca 5-6 w Ekstraklasie .

PIERWSZY DZIEŃ TURNIEJU .

Losowanie sprawiło , że do grupy C oprócz piłkarzy Lechii Dzierżoniów trafiły takie ekipy jak : APN Piotrków Trybunalski , Odra Opole , AS Milicz , Górnik Zabrze i GKS Katowice . Pierwszy mecz z zespołem z Piotrkowa to rewanż za niedawną porażkę na turnieju w Zakopanem . Tym razem po bardzo zaciętym spotkaniu i dwóch bramkach Wiktorii Kuprowskiej remisujemy 2:2 i dobrze rozpoczynamy zawody . Drugi mecz tego dnia to walka z Odrą Opole . Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu 3:0 ( bramki Tomkiewicz , Fabian , Kuprowska ) wydawało się , że nic w tym spotkaniu już się nie wydarzy . Końcówka jednak należała do zespołu z Opola i musieliśmy do ostatnich sekund walczyć o dobry wynik . Ostatecznie wygrywamy ten mecz 3:2 i pozostajemy w walce o najwyższe miejsca w grupie . Trzeci mecz , to walka z teoretycznie najsłabsza drużyną naszej grupy Akademią Sportu Milicz . Na boisku już nie było tak łatwo i nie bez problemów wygrywamy 3:1 . Ponownie na listę strzelców wpisuje się Siwa , tym razem zdobywając wszystkie trzy bramki . Po tym zwycięstwie byliśmy już pewni , że na drugi dzień nie zagramy w Ekstraklasie , a zwiększyły się zdecydowanie szanse walki o Ligę Mistrzów . W kolejnym meczu naprzeciwko naszej drużyny stanęła legenda polskiej piłki nożnej wielokrotny Mistrz naszego kraju GÓRNIK Zabrze . Mecz walki , ale niestety po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu przegrywamy po raz pierwszy i jedyny tego dnia . Jedynego gola zabrzanie strzelają po bardzo mocnym i precyzyjnym strzale z rzutu wolnego z okolic połowy boiska . Ostatnie spotkanie w grupie to walka z GKS Katowice . Ponownie wiele emocji dostarczyli nam zawodnicy na boisku . Walka przez całe 12 minut i trzecie zwycięstwo tego dnia . Mając na koncie 10 punktów byliśmy prawie pewni , że zajmiemy drugie miejsce i w niedzielę zagramy w Lidze Mistrzów . Ostatnie spotkanie naszej grupy potoczyło się najgorzej jak mogło . Mecz pomiędzy już pewnym zwycięstwa w naszej grupie Górnikiem Zabrze , a zespołem APN Piotrków Trybunalski zakończył się zwycięstwem tych drugich i w ten sposób zrównali się z nami punktami . W meczu zainteresowanych drużyn padł remis i o drugiej lokacie zadecydował stosunek bramek . Tu lepszy był zespół z Piotrkowa i to on ostatecznie zagra w Lidze Mistrzów , a my niestety tylko w Lidze Europy .

UKS Lechia Dzierżoniów - Gaweł - Tomkiewicz , Hajdamowicz , Flisowski , Choderny , Dziechciowski , Fabian , Szymoniak , Mazik , Kuprowska , Czarnecki , Kwinta

W niedzielę walczymy dalej , a na początek zagramy z Pogonią Szczecin . Zapraszamy do Nowej Rudy na halę przy ulicy kłodzkiej .