DOLNY ŚLĄSK 2016

W sobotę 12 marca 2016 zespół rocznika 2006 będzie brał udział w turnieju we Wrocławiu DOLNY ŚLĄSK 2016 . Bardzo mocno obsadzony turniej i wiele minut grania w bardzo dobrych warunkach powinno przynieść wiele korzyści dla naszych młodych piłkarzy . W grupie III trafiliśmy na bardzo mocny zespół  Parasola Wrocław oraz MKS Oława , KS Polkowice , Polonia Środa Śląska i Olimpic Wrocław IV .

Zaproszenie .

Uprzejmie informujemy, że 12 marca 2016 r. odbędzie się turniej piłkarski "Dolny Śląsk" 2016. Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 9:15. Pierwsze mecze rozpoczną się o godzinie 9:45. Turniej odbędzie się w najnowocześniejszej, krytej hali piłkarskiej we Wrocławiu, tj. Olimpijski FC. W Turnieju uczestniczyć będą wiodące drużyny dziecięce chłopców urodzonych w 2006 roku z województwa dolnośląskiego. Organizowany turniej będzie wydarzeniem cyklicznym, promującym piłkę nożną oraz aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Cel Turnieju: Propagowanie piłki nożnej, jako sportu integracyjnego, zdrowego trybu życia, a także sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży.

Koordynatorzy Turnieju: Krystian Lamberski 783-102-677, k.lamberski@olympicwroclaw.pl .

Miejsce Turnieju: Najnowocześniejsza, kryta, oświetlona i ocieplana hala piłkarska we Wrocławiu, Olimpijski Football Club Stadion Olimpijski Al. I. J. Paderewskiego 35 51-612 Wrocław .

Harmonogram i regulamin turnieju .

Uroczyste otwarcie turnieju: 9:15  Rozpoczęcie meczów: 9:45  Przerwa: 13:00-13:30  II tura spotkań 13:30-16:30  Mecze piłkarskie: 9:45-13:00 i 13:30-16:30  Uroczyste zakończenie zawodów: 17:00 5. Kategoria wiekowa:  Rocznik 2006 - 24 zespoły,  Maksymalna liczba zawodników w drużynie to 10,  Maksymalna liczba trenerów, opiekunów to 2. 6. System rozgrywek:  4 grupy 6-cio zespołowe.  Każdy z każdym w grupie.  Po fazie grupowej nastąpi II faza turnieju: a) 1 najlepszy zespół z każdej grupy oraz 2* najlepsze zespoły z drugich miejsc awansują do „Ekstraklasy” (o miejsca 1-6) b) 2 zespoły z drugich miejsc, które nie awansowały do „Ekstraklasy” oraz 4 zespoły z trzecich miejsc uzyskają awans do „I Ligi” (o miejsca 7-12) c) drużyny z czwartych miejsc oraz 2* najlepsze zespoły z piątych miejsc awansują do „II Ligi” (o miejsca 13-18) d) 2 zespoły z piątych miejsc, które nie awansowały do „II Ligi” oraz 4 zespoły z szóstych miejsc uzyskają awans do „III Ligi” (o miejsca 19-24) * w przypadku jednakowej liczby punktów o kolejności decydują: a) lepszy bilans bramek (strzelone - stracone), b) większa liczba strzelonych bramek, c) mniejsza liczba straconych bramek.  W przypadku identycznej liczby punktów o kolejności decydują: a) bezpośredni mecz, b) lepszy bilans bramek (strzelone - stracone), c) większa liczba strzelonych bramek, d) mniejsza liczba straconych bramek.  Mecze rozgrywane będą na boiskach 1, 2, 3 i 4. Boisko nr 5 będzie treningowe.  Czas gry: 1 x 11 minut.  Liczba zawodników: 5 (bramkarz + 4).  Boisko: 40 m. x 20 m.  Bramki: 5 m. x 2 m.  Rozmiar piłki: Nr 4.  Rzut karny: 9 m.  Kary minutowe: 2, 4 m. 7. Przepisy gry:  Rzuty wolne: Bramkę można zdobyć bezpośrednio tylko z połowy przeciwnika. Odległość muru 5 m.,  Auty: Zawodnik ze stojącej piłki może piłkę wprowadzić lub podać. Po wprowadzeniu piłki zawodnik może zdobyć bramkę.. Odległość przeciwnika 3m.,  Gra bramkarza: - aut bramkowy - bramkarz wprowadza piłkę ręką do połowy. Gdy położy piłkę na ziemi może uderzyć ją na połowę przeciwnika, a zawodnik drużyny przeciwnej może mu ją zabrać. Bramkarz nie może ponownie złapać piłki w ręce (rzut wolny pośredni). - po chwyceniu piłki z akcji - bramkarz wprowadza piłkę ręką do połowy. Gdy położy piłkę na ziemi może uderzyć ją na połowę przeciwnika, a zawodnik drużyny przeciwnej może mu ją zabrać. Bramkarz nie może ponownie złapać piłki w ręce (rzut wolny pośredni).  Zmiany: hokejowe (powrotne), w obrębie własnej połowy. Najpierw zawodnik musi opuścić boisko, żeby jego partner z drużyny mógł wejść.  Inne: - nie obowiązuje przepis dotyczący pozycji spalonej. 8. Nagrody i wyróżnienia:  Zespoły za zajęcie I, II i III miejsca otrzymają pamiątkowe puchary,  Każdy zawodnik z zespołu za zajęcie I, II i III miejsca otrzyma pamiątkowy medal,  Podczas turnieju zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami na najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza,  Każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom,  Nagrody wręczać będą Goście Honorowi wraz z Piłkarzami Ekstraklasy. 9. Organizator zapewnia:  Wodę oraz obiad (pierś z kurczaka + ziemniaki + surówka + soczek) dla każdego członka zespołu,  Dyplomy, medale, puchary, nagrody,  Pełną obsługę sędziowską, medyczną i techniczną,  110 minut gry w świetnych warunkach,  Profesjonalną fotorelację turniejową. Uczestnictwo w turnieju jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć.