PIŁAWIANKA POKONANA

Bardzo dobry mecz rozegrali na inaugurację rundy wiosennej zawodnicy rocznika 2006 pokonując na wyjeździe Piławiankę 3:1 po dwóch bramkach Oliwiera Szymoniaka i jednej Igora Pokory . Od początku meczu lepiej wyszkoleni technicznie zawodnicy Lechii przejęli inicjatywę i dążyli do strzelenia pierwszej bramki . Starsi i mocniejsi fizycznie gospodarze w miarę swoich umiejętności utrudniali tylko grę i od czasu do czasu prostymi środkami szukali swojej szansy do zdobycia bramki .

W 12 minucie bardzo dobrze dysponowany tego dnia Oliwier Szymoniak otwiera wynik meczu najprzytomniej zachowując się w polu karnym . Chwilę później grający z wiatrem gospodarze są bliscy doprowadzenia do remisu , strzał z rzutu wolnego z prawie połowy boiska ląduje na słupku naszej bramki , za chwilę gospodarze wyprowadzają kontratak i po raz drugi trafiają w ten sam słupek . Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i po chwili prowadzimy ponownie za sprawą Oliwiera 2:0 . Wydawało się , że taki wynik utrzyma się do przerwy , jednak po rzucie rożnym i błędzie naszego bramkarza gospodarze na kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem na przerwę strzelają bramkę kontaktową .

Po przerwie sytuacja na boisku nie ulega zmianie . Prowadzimy grę i stwarzamy sobie kolejne bardzo dogodne do strzelenia bramki sytuacje , jednak tego dnia po strzałach Michała Mazika i Krystiana Czarneckiego piłka nie chce wylądować w bramce Piławianki . Dopiero na 10 minut przed końcem spotkania ponownie daje znać o sobie Oliwier Szymoniak , który dokładnie podaje do Igora Pokory który umieszcza piłkę w siatce ustalając wynik meczu .

UKS Lechia Dzierżoniów : Gaweł – Fabian ( 25 Gocko ), Dziechciowski , Flisowski , Choderny ( 40 Pokora ) -Szymoniak , Duda , Mazik ( 50 Bełtowski ) – Czarnecki ( 45 Hajdamowicz )