Podsumowanie sezonu.

Podsumowanie  sezonu.

Przygotowania do drugiej części roku 2018,  chłopcy z rocznika 2006 rozpoczęli 30 lipca na obiektach dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ( Wiktoria Kuprowska dołączyła 9 sierpnia). 18 sierpnia wyjechaliśmy na obóz do Zakopanego, gdzie  szykowaliśmy się do rozgrywek ligowych. Kilkanaście jednostek treningowych przepracowanych na odpowiedniej intensywności i z dużym zaangażowaniem "obozowiczów", pozwalało patrzeć z optymizmem na nadchodzące mecze w lidze okręgowej młodzika. Również wygrany turniej w czasie pobytu na obozie, motywował nas do jeszcze cięższej pracy w kontekście nadchodzącego sezonu.

Oto wyniki uzyskane w III lidze Okręgowej Młodzika.

1 kolejka - Orlik Ząbkowice - UKS Lechia Dzierżoniów   0:7 bramki: Szymoniak 2, Kuprowska 2, Fabian, Mazik, Szymczak.

2 kolejka - Baszta Wałbrzych - UKS Lechia Dzierżoniów   0:6 bramki: Szymoniak 2, Duda 2, Kuprowska, Dziechciowski,

3 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Górnik NM Wałbrzych   9:0 bramki: Kuprowska 4, Szymoniak 3, Fabian, Mazik,

4 kolejka - Górnik Boguszów Gorce - UKS Lechia Dzierżoniów   0:8 bramki: Szymoniak 3, Kuprowska 2, Flisowski, Mazik, Szafrański.

5 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Victoria Świebodzice   4:1 bramki: Szymoniak 2, Dziechciowski, Szafrański,

6 kolejka - Karolina Jaworzyna Śląska - UKS Lechia Dzierżoniów   0:5 bramki: Szymoniak 2, Kuprowska, Duda, Fabian,

7 kolejka - pauza,

8 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Orlik Ząbkowice Śl.  7:0 bramki: Duda 2, Kuprowska, Styga, Pokora, Szymoniak, Gocko,

9 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Baszta Wałbrzych   7:0 bramki: Szymoniak 2, Kuprowska, Duda, Dziechciowski, Mazik, Szymczak,

10 kolejka - Górnik NM Wałbrzych - UKS Lechia Dzierżoniów   0:3 walkower

11 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Górnik Boguszów Gorce  7:0 bramki: Szymoniak 3, Kuprowska 2, Duda, Mazik,

12 kolejka - Victoria Świebodzice - UKS Lechia Dzierżoniów   5:2 bramki: Dziechciowski, Fabian,

13 kolejka - UKS Lechia Dzierżoniów - Karolina Jaworzyna   5:1 bramki: Fabian 4, Duda.

14 kolejka - pauza.

Tabela po zakończeniu rozgrywek

1. UKS Lechia Dzierżoniów   33 punkty, bramki 70-7,

2. Baszta Wałbrzych   26 punktów , bramki 32-27,

3. Victoria Świebodzice   25 punktów , bramki 56-31,

4. Orlik Ząbkowice   17 punktów , bramki 32-38,

5. Karolina Jaworzyna   14 punktów , bramki 29-33 ,

6. Górnik NM Wałbrzych   4 punkty , bramki 18-51 ,

7. Górnik Boguszów Gorce   3 punkty , bramki 10-60 .

Nasz bilans po 12 kolejkach to 11 meczów wygranych i 1 porażka. Strzeliliśmy 70 bramek,  ich autorzy to : Szymoniak 20, Kuprowska 14 , Duda 8 , Fabian 8 , Mazik 5 , Dziechciowski 4 , Szafrański 2 , Szymczak 2 , Flisowski 1 , Gocko 1 , Pokora 1 , Styga 1 .

Oto Mistrzowie, którzy wywalczyli awans do ligi wojewódzkiej: Wiktoria Kuprowska, Oliwier Bełtowski, Jan Choderny, Jarek Duda, Victor Dziechciowski, Jan Fabian, Wiktor Flisowski, Aleksander Gaweł, Wiktor Gocko, Jakub Hajdamowicz, Szymon Kwinta, Michał Mazik, Igor Pokora, Jakub Styga, Dawid Szafrański, Jakub Szymczak, Oliwier Szymoniak, Karol Tomaszewicz.

Podsumowując postawę drużyny należy stwierdzić postęp w grze obronnej, czego dowodem jest mała ilość straconych bramek, poprawienie umiejętności  rozgrywania ataku pozycyjnego i szybkiego ataku, poprawienie skuteczności, podwyższenie umiejętności w grze 1x1, zachowanie płynności w budowaniu akcji. Poprzez utrzymywanie się przy piłce, bardzo często potrafiliśmy narzucić przeciwnikom nasze warunki gry. Cieszy postawa bramkarzy, którzy w wielu meczach potrafili zachować czyste konto. Na uwagę zasługuje bardzo dobra atmosfera w drużynie, co również ma wpływ na osiągane wyniki. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom, którzy przez cały sezon wspierali nas swoją postawą i gorącym dopingiem. Dziękuję.